środa, 1 marca 2017

Zofia Stanecka, Marianna Oklejak - "Basia i zwierzaki" (zestaw kreatywny)

Autorzy: Zofia Stanecka, Marianna Oklejak
Tytuł: Basia i zwierzaki (zestaw kreatywny)
Wydawnictwo: EGMONT
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 64
Ocena: 8/10
Wiek: 3+

Opis:

Basia, Janek i Franek kochają zwierzaki! Czy wyobrażacie sobie jakby to było mieć w domu dinozaura, tygrysa, misia koalę albo rodzinę podobnych do Kajetana żółwi?! A wszystkie te zwierzęta (i wiele innych!) jednocześnie?... Gdzie najlepiej czułby się krokodyl? Chyba w wannie! Nietoperz mógłby nocować na karniszu, a krowa na kanapie w salonie. A gdzie wylegiwałby się ślimak? Czyżby pod kołdrą w sypialni rodziców? Przeczytaj książkę „Basia i zwierzaki”, by dowiedzieć się, skąd wzięło się w basiowym domu to wesołe stado, a potem stwórz własne, niepowtarzalne, kolorowe i międzygatunkowe królestwo zwierząt.

Recenzja: 

Wspaniała Basia doczekała się kolejnej książeczki, tym razem trochę niezwykłej. Oprócz historii o dziewczynce i jej rodzinie znajdziemy tu wycinanki ze zwierzętami do stworzenia osobistego papierowego ogrodu zoologicznego i inne zabawy. To naprawdę dobra wiadomość, że seria o Basi się rozwija.

Opisywana w książeczce historia opowiada o bardzo burzliwych przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia. Nic nie idzie tak jak powinno: wszędzie jest bałagan, nastroje domowników się psują, a Basia buntuje się przeciw sprzątaniu. Na szczęście nawet w trudnych warunkach Basia miewa bujną fantazję i postanawia do szopki wprowadzić dinozaury. A i mama Antonina wpada na wspaniały pomysł: z kolorowych kartonów robi trójwymiarowe zwierzątka. Do zabawy przyłączają się dzieciaki i wkrótce dom jest zabałaganiony papierowymi figurkami ale wszyscy wydają się szczęśliwi i nastrój przedświąteczny zostaje uratowany.


Część praktyczna książeczki nawiązuje do opowiadania o Basi. Składa się z wielu tekturowych stron z szablonami zwierzątek i innych elementów do wycięcia. Na zdjęciu przedstawiam tylko kilka, które zdążyliśmy z moim młodym wspólnikiem wykonać, ale jest ich wielokrotnie więcej. Dodatkowo znajdziemy tu też naklejki uzupełniające naszą wycinankową pracę. Wszystko to z dobrej jakości materiałów i pomysłowe. Mieliśmy dużo radości podczas pracy z książeczką. Uważam, że to niesamowicie pomysłowe i w sumie logiczne uzupełnienie historii o Basi.


Książeczka jest fantastyczna. Uwielbiam rysunki pani Marianny Oklejak, a tutaj jej zdolności plastyczne pomagają rozwijać się dzieciakom. Treść też jak zwykle nie zawiodła: poprawia humor, bawi i uczy. Szkoda tylko, że opowiadania o Basi są takie krótkie, bo zawsze jakoś tak żal, gdy już historyjka dobiega końca. Nawet ja, chociaż nie jestem dzieckiem, chętnie przeczytałabym powieść o Basi. Kto wie, może pani Stanecka pokusi się i o taką formę.

Bardzo się cieszę, że Basia została wydana w taki sposób. Kierowana jest do najmłodszych, a maluchom przyda się inspiracja i wprawianie w pracach plastycznych. Książeczka jest wydana bardzo ładnie ale i pomysłowo, bo w takiej formie, by mogła służyć za teczkę do niedokończonych prac. Zdecydowanie polecam.

Tę książeczkę zrecenzowałam dla Was dzięki Wydawnictwu EGMONT. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz