środa, 5 lipca 2017

"Szukaj, łącz, poznawaj. Kolorowe zwierzęta"Autor: Praca zbiorowa
Tytuł: Szukaj, łącz, poznawaj. Kolorowe zwierzęta
Wydawnictwo: Wilga (Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o.)
Rok wydania: 2016
Liczba stron: 12
Ocena: 8/10
Wiek: 12m+

Opis:
Przekładaj ruchome klapki, żeby dopasować obrazki! Dzieci ćwiczą spostrzegawczość i logiczne myślenie, poznają świat i świetnie się bawią!

Recenzja:
Ta intrygująca książeczka z ruchomymi klapkami wprowadzi najmłodszych w świat zwierząt i kolorów. Pierwszą i ostatnią stronę tej pozycji wypełniają przedstawienia różnokolorowych zwierzaków wraz z podpisami, natomiast reszta stron została podzielona na pół, a na każdym powstałym w ten sposób polu umieszczono jedno zwierzę. Oba zwierzątka zajmujące stronę są w tym samym kolorze. Cała zabawa polega na tym, by wśród ruchomych stron odnaleźć takie samo zwierzątko jak na miniaturce. To przede wszystkim świetne ćwiczenie spostrzegawczości i zdolności kojarzenia faktów, książeczka jest również pomocna w nauce kolorów i nazw zwierzątek, wspomaga rozwój mowy oraz uczy nowych słówek. Ruchome elementy pobudzają wrodzoną kreatywność dziecka poprzez wymyślanie własnych układów, i ćwiczą motorykę małą zachęcając paluszki do samodzielnego obracania stron. 


Miękka okładka o zaokrąglonych brzegach i kartki z grubego kartonu zapewniają bezpieczną zabawę i trwałość książeczki w starciu z nawet najbardziej zawziętymi małymi czytelnikami.
Zwierzątka zostały przedstawione w schematyczny sposób. Dzięki obłym kształtom i przyjaznym pyszczkom sprawiają bardzo sympatyczne wrażenie, a ich żywe kolory wyraźnie odcinają się od białego tła. Według naszej prywatnej opinii wśród zwierząt brakuje kotka, za co dajemy minusika, bo to ulubione stworzonko Bobasy. Na szczęście pomarańczowy lew i czarny piesek też dają radę!


1 komentarz: