piątek, 3 listopada 2017

Joshua Jay - "Megasztuczki dla małych magików"


Autor: Joshua Jay
Tytuł: Megasztuczki dla małych magików
Wydawnictwo: EGMONT
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 112
Ocena: 10/10

Opis:

25 MEGASZTUCZEK dla młodych magików
Czy potrafisz wyczarować jajko, sprawić, by ktoś lewitował albo teleportować szklankę soku? …
Myślisz, że to niemożliwe? Chyba musisz zapomnieć, że takie słowo istnieje. Odtąd – i to przy niewielkim wysiłku z Twojej strony – możesz wszystko! Peleryna czy cylinder to jedynie efektowne dodatki, tutaj liczą się wiedza, spryt i odpowiednie przygotowanie spektaklu.
Ta książka w bardzo prosty sposób pokaże Ci co i jak. Dzięki niej nie tylko nauczysz się najlepszych trików i wprawisz w osłupienie kolegów i koleżanki, ale także zrozumiesz na jakiej zasadzie działają te megasztuczki. To czysta (meta)fizyka…
Abrakadabra i do dzieła!
Uwaga dla Rodziców
MAGIA TO SIŁA. WASZE DZIECKO BĘDZIE NIE TYLKO CZYTAŁO, ĆWICZYŁO, WCHODZIŁO W INTERAKCJE Z DOROSŁYMI I RÓWIEŚNIKAMI, ALE RÓWNIEŻ NAUCZY SIĘ PUBLICZNIE PRZEMAWIAĆ I NABIERZE PEWNOŚCI SIEBIE.

Recenzja:

Osoby z mojego pokolenia z pewnością niejednokrotnie zachwycały się magią (w dzieciństwie nie mówiliśmy przecież o iluzji) prezentowaną przez Davida Copperfielda. Okrzyki zdziwienia i zachwytu rozbrzmiewały za każdym razem, gdy znikał ze sceny, przepiłowywał na pół inną osobę lub uwalniał się z krępujących go więzów w ostatnim momencie, umykając przed grożącym mu niebezpieczeństwem. Kiedyś Copperfield, wcześniej Houdini, a teraz...może Twoje dziecko? Wydawnictwo EGMONT właśnie wydało zbiór megasztuczek w mega formacie!

Magia od lat pociąga dzieci i to nie zmienia się nawet w czasach komputerów, tabletów i smartfonów. Pozwala ona przez kilka chwil poczuć się świadkami czegoś wyjątkowego, odrealnić codzienność, zmusza też do myślenia o tym, jak to możliwe. Magia to także wielkie emocje. Tak sprawa wygląda z perspektywy widza. Ale dzięki autorowi książki, co ważne - praktykowi iluzji, młody Czytelnik może znaleźć się po tej drugiej stronie i zachwycać sztuczkami swoją publiczność.

"Megasztuczki dla małych magików" zawierają aż 25 dość łatwych w przygotowaniu trików, które dziecko może zaprezentować na przykład podczas uroczystości rodzinnych, w przedszkolu lub szkole. Od rozpętywania więzów, przez znikające przedmioty, aż po...lewitację! Mały magik będzie dumny, a publika zachwycona. Każda sztuczka jest opatrzona naukowym (racjonalnym) wyjaśnieniem, dla jej wykonawcy przestaje być zatem magiczna, dlatego musi on złożyć przysięgę dochowania tajemnicy, aby nie popsuć zabawy.

W książce znajdują się ponadto rady dotyczące tego, jak budować pewność siebie, niezbędną, jeśli chce się być w tej dziedzinie wiarygodnym. Autor podkreśla także wartość współpracy i zaufania, jakim trzeba obdarzyć partnerów, wykonując z nimi magiczne triki. Tak więc poza dobrą zabawą kształcimy także umiejętności społeczne, a może nawet...znajdujemy swoje  powołanie? 
Warto podkreślić, że książka będzie odpowiednia dla różnych grup wiekowych, bo w przypadku dzieci młodszych mogą być one widzami, a magikami rodzice. Bo niby dlaczego nie odwrócić tych ról?

Dużo śmiechu, zabawy w gronie bliskich, niezbędny w "branży" element zaskoczenia, przejrzysty układ i format godny prawdziwej, magicznej księgi - publikacja ma wszystko, by stać się przewodnikiem dla młodych magików. Zdecydowanie polecam!

Książkę zrecenzowałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa EGMONT.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz