niedziela, 13 maja 2018

Aniela Cholewińska-Szkolik - "Misia i jej mali pacjenci. Milusi uciekinier"


Tytuł: Misia i jej mali pacjenci. Milusi uciekinier
Autor: Aniela Cholewińska-Szkolik
Ilustracje: Agnieszka Filipowska
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Liczba stron: 48
Data wydania: 14 marca 2018
Ocena: 8/10
Wiek: 4+

Opis:

Jeśli kochasz zwierzęta, to koniecznie musisz poznać małą weterynarz Misię, która w Lipowej Klinice pomaga swoim małym pacjentom.
Przyjaciel dziewczynki prosi ją o pomoc w opiece nad swoim pupilem. Jednak zwierzak ucieka z domu. Kim okaże się puchaty uciekinier? Jakie zabłąkane zwierzę spotkają w lesie przyjaciele? I co to takiego Poradnik Młodego Weterynarza? Odpowiedzi na pytania znajdziesz w tych wyjątkowych opowiadaniach!

Recenzja:

Misia i jej mali pacjenci to najnowsza seria Anieli Cholewińskiej-Szkolik, autorki wielu książeczek dla dzieci o zwierzątkach.Seria ta opowiada o siedmioletniej weterynarz Misi, która uwielbia czytać o przygodach doktora Dolittle i tak jak on - rozumie zwierzęta. W tej chwili zostały wydany cztery tomy (oraz gra!), a najnowszy z nich to Milusi uciekinier. Prawda, że już sam tytuł zachęca do lektury? :)

Książeczka zawiera w sobie trzy krótkie opowiadania: Śnieżek w ogrodzie, Pacjentka z Karmika oraz W oczekiwaniu na wiosnę. Pierwsza historia dotyczy przeuroczego króliczka, druga sikorki, natomiast w trzeciej spotykamy liczne sarny. Wszystkie opowieści są pełne uroku i ciepła, z przyjemnością czytałam o kolejnych przygodach Misi oraz jej niesamowitym podejściu do zwierząt. Bardzo spodobał mi się również motyw z tworzeniem przez Misię Poradnika Młodego Weterynarza - książeczka o tym tytule w czerwcu pojawi się w sprzedaży! Już nie mogę się go doczekać!

Książeczka, poza wesołą treścią, pełna jest zjawiskowych, kolorowych ilustracji! Po raz kolejny Agnieszka Filipowska zachwyciła mnie swoimi rysunkami, od których nie można oderwać wzroku. Wszyscy moi podopieczni szaleją za szatą graficzną tej książki. Wcale im się nie dziwię. Sama, mimo niemal ćwierćwiecza na karku, z dumą prezentuję tę serię w swojej biblioteczce, gdy mnie odwiedzają. No co? Ja też kocham zwierzątka! :) 


Milusi uciekinier to kolejne dawka zgrabnie napisanych opowieści z Lipowej Kliniki, wydawnictwa Zielona Sowa. Autorka, Aniela Cholewińska-Szkolik, pisze powieści skierowane prosto do czytelnika, do dziecka. Aż czuje się tę więź, którą nawiązuje się z nią poprzez bezinteresowną miłość do zwierząt! Zakochałam się w tej serii i nie mogę doczekać się już kolejnych tomów. Polecam ją z całego serca!

1 komentarz: