sobota, 12 maja 2018

"My Little Pony. Księga mody"


Tytuł: My Little Pony. Księga mody
Wydawnictwo: EGMONT
Data wydania: 25 kwietnia 2018
Liczba stron: 56
Ocena: 7/10
Wiek: 4+

Opis:

Uwielbiasz projektować stroje? Kochasz żywiołowe kolory? Jesteś artystyczną duszą? Jeśli tak, to ta książka jest idealna dla ciebie! Poznaj kulisy świata mody w Equestrii, zasięgnij rady ekspertów takich jak Hoity Toity czy Miss Pommel i projektuj wyjątkowe kreacje razem z Rarity! Dzięki tej książce dowiesz się więcej o stylu Rarity, Twilight Sparkle, Rainbow Dash, Fluttershy, Pinkie Pie oraz… Discorda? Oczywiście! Moda jest przecież dla każdego! Koloruj, wyklejaj i rysuj kreacje, jakie tylko przyjdą ci do głowy! Pamiętaj, że to twoja wyobraźnia jest tu najważniejsza. Dołączone do tej książki szablony i naklejki sprawią, że zabawa będzie jeszcze lepsza!

Recenzja: 


My Little Pony to seria, która stale zyskuje na popularności. Kochają ją dzieci, kochają dorośli. Bardzo cieszę się, że Wydawnictwo EGMONT wydaje tyle książeczek o kucykach, ponieważ wspaniale one rozwijają wyobraźnię malucha, a przy tym są zabawne i mądre, a w przypadku kolorowanek i innych książeczek - zachęcają dziecko do kreatywnego myślenia.


My Little Pony Księga mody to urocza książeczka aktywnościowa, która zachwyci niejedną dziewczynkę. Jest ona cudownie kolorowa - zawiera w sobie rady projektantów Ponyville z sylwetką, miejsce do projektowania dla nich ubrań oraz wiele szablonów i naklejek. Ponadto jest to książeczka- skoroszyt, dzięki czemu można z niej wyciągnąć szablony bez uszkadzania jej zawartości.

Na pierwszych stronach możemy poznać znakomitych projektantów Ponyville oraz rady na temat mody. Na tych stronach przedstawione są także sylwetki naszych głównych bohaterek serii, które odziane są w cudowne kreacje! Te strony są pełne barw i humoru, zdecydowanie zachwycą niejedną modnisię. 

Po zgłębieniu tajników mody, przechodzimy do własnego tworzenia kreacji, gdzie możemy kolorować i wyklejać kreacje kucyków (i nie tylko kucyków (na karty wkradł się również Discord!) oraz dorysowywać sukniom dodatkowe elementy - z szablonów lub według własnego widzi-misię. Są tutaj również różne zadania - m.in. projektowanie MAGICZNEJ peleryny i innych czarodziejskich gadżetów dla Trixie, zaprojektowanie kreacji dla Rainbow Dash na odebranie nagrody z zawód, gdzie można narysować też puchar, itp. Są to bardzo sympatyczne i różnorodne zadania, które zauroczą każdą modnisię! 

W książeczce znajduje się również - jak wspominałam wcześniej - wiele szablonów i naklejek oraz naklejek. Przede wszystkim przedstawiają one części garderoby i dodatki do naszych kreacji, są także fajnym źródłem inspiracji. Moja siostrzenica po otrzymaniu książeczki dorysowała większości kucyków okulary. Dlaczego? Żeby słońce nie raziło je w oczy, bo przecież jest w lato! Aż mi było głupio, że zapytałam. ;) 

My Little Pony Księga mody to cudowna, kreatywna pozycja, która powinna się znaleźć na biurku każdej małej miłośniczki kucyków. Jest ona fajnym pomysłem na spędzenie czasu z dzieckiem, ja z pięciolatką bawiłam się przy niej po prostu świetnie. Mam nadzieję, że będziemy miały szansę zapoznać się niebawem z książeczkami aktywnościowymi Wydawnictwa EGMONT! Polecam!

1 komentarz: