poniedziałek, 22 kwietnia 2019

Cube Kid - "Tryb misji", "Kuźnia przeznaczenia"

Autor: Cube Kid
Tytuły: Tryb Misji, Kuźnia przeznaczenia
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 3 kwietnia 2019
Ocena: 7/10 

Opis:

Runt musi natychmiast wyruszyć na samotną wyprawę, by odnaleźć artefakt o znaczeniu klasy mega: udoskonalony stół rzemieślniczy, legendarną Kuźnię Wieczności! Dzięki tej misji Runt zdobywa istotne dla młodego nooba wojownika umiejętności, zbroi się i zakłada na głowę spleśniały kapelusz, poznaje Świat oraz dokonuje (nie zawsze całkiem udanych) wyczynów w handlu. W szerokim Świecie czają się groźni wrogowie, lecz na szczęście nie brak też cennych sprzymierzeńców.

Drogi Runta i jego sprzymierzeńców się rozchodzą, bo ten, którego miał za wroga, a który okazał się dobrym kumplem, wyrusza w góry Ao z misją, by zagrać na nosie Herobrine'owi, rozpalając światło Nadziei. Runt i Breeze spotykają przyjaciół, których wcale się nie spodziewali zastać w Zatoce Puszczyka. Poznają prawdziwych Rycerzy Aetherii, odwiedzają opuszczoną wioskę elfów... Poznają też niezwykłą Przepowiednię dotyczącą ich losów i powiązań z pradawnymi bohaterami przeszłości.

Recenzja:

Pamiętnik 8-bitowego wojownika to zdecydowanie jedna z najlepszych cyklów ze świata Minecrafta, z jakimi miałam przyjemność. Jest ona fantastyczna w każdym calu – panuje w niej nietuzinkowy humor, pełna jest ciekawostek i akcji, a i obok jej szaty graficznej nie można przejść obojętnie. Tomu piątego (Tryb misji) oraz szóstego (Kuźnia przeznaczenia) wypatrywałam równie niecierpliwie, jak mój siostrzeniec. Czym teraz zaskoczyła nas seria Cube Kida? Przeczytajcie naszą recenzję, a poznacie odpowiedź na to pytanie! 

Tryb misji skupia się wokół poszukiwań Udoskonalonego Stołu Rzemieślniczego, który ma pomóc Runtowi oraz pozostałym w walce z wrogiem. W tym tomie lepiej poznajemy Świat oraz dziedzinę handlu – ukazaną naturalnie w dość krzywym zwierciadle. Przed Runtem po raz kolejny nie brakuje wyzwań, tym razem bardziej zabawnych niż strasznych, niemniej wszystko zmienia się w tomie kolejnym. W Kuźni przeznaczenia sytuacja jest bardziej krytyczne – Breeze i Runt muszą przygotować się do bitwy z Tym Bez Oczu – najmroczniejszym wrogiem! 

Cube Kid po raz kolejny rozbawił nas do łez i wciągnął do minecraftowego uniwersum. Naprawdę, serię czyta się fenomenalnie, bowiem z każdym tomem się rozwija i staje się coraz „poważniejsza”. W najnowszych tomach podkreślone są wartości przyjaźni oraz doświadczenia, walczymy ze złem i… mamy wątek nieco romantyczny. Takiego zwrotu akcji się nie spodziewałam, teraz kolejnych tomów będę wypatrywać z jeszcze większym utęsknieniem! 

Naturalnie, jak wspominałam wcześniej, nie brakuje tutaj interesujących odniesień do świata gry. Roi się tutaj od nazw oraz elementów rodem z Minecrafta, nie tylko w treści, ale i na fantastycznych grafikach. Kwestia wizualna pozwala jeszcze bardziej wciągnąć się w świat Runta oraz pozostałych bohaterów, dzięki czemu czytelnik czuje się, jakby faktycznie był w pikselowym wymiarze. To naprawdę fenomenalnie przemyślany cykl – pod każdym względem. 

W Pamiętniku 8-bitowego wojownika zakocha się bez wątpienia każdy bardziej lub mniej zainteresowany Minecraftem. Choć wydaje się ona skierowana głównie do młodszego czytelnika, ja bawiłam się przednio. Dowcipy Cube Kida są kapitalne, główny bohater – wbrew pozorom – jest pełen uroku, a tekst pożera się w błyskawicznym tempie. Polecam wszystkim miłośnikom fantastyki młodzieżowej oraz gier!

3 komentarze:

  1. Mój młodszy brat nałogowo gra w Minecrafta. Chyba pora mu sprezentować tę serię, choć - nie będę ukrywać - sama chętnie bym ją przeczytała. Mi również ogromnie podobają się takie graficzne nawiązania. W literaturze dziecięcej ilustracje są bardzo ważne. I humor, i przygoda! Prawdziwy rarytas!

    OdpowiedzUsuń

  2. Uwielbiam te grę. Super, że jest seria książek - może przekonam syna książkami, by zagrał kiedyś jak podrosnie. Cieszę się że seria rozwija się w dobrym kierunku i przekazuje pozytywne wartości

    OdpowiedzUsuń
  3. Pierwsze dwa tomy kupiłam siostrzeńcowi, który jest fanem tej gry. Obiecałam, że jak mu się spodobają książki to dokupię pozostałe tomy. Spodobały mu się, a to najlepsza recenzja dla tego cyklu😉 Książki są już na mojej liście zakupów. Uwielbiam dawać w prezencie wymarzone lektury.😁

    OdpowiedzUsuń