poniedziałek, 11 listopada 2019

Jennifer L. Holm, Matthew Holm - "Trzymaj się, Sunny!"

Autorzy: Jennifer L. Holm, Matthew Holm
Tytuł: Trzymaj się, Sunny!
Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 23 października 2019
Liczba stron: 224
Ocena: 9/10 

Opis: 

Drugi tom cyklu o dzielnej Sunny. Kończy się lato. Nadchodzi nieubłaganie pora, aby Sunny znowu pojawiła się w niemiłym i nieprzyjaznym miejscu czyli w szkole, i to w starszej klasie. Kiedy dziadek dzwoni do niej z Florydy I pyta, co u niej słychać, zawsze odpowiada, że wszystko w porządku. Ale to nieprawda, NIC nie jest w porządku! Nie tylko w szkole, gdzie czuje się nieswojo, ale i w domu, gdzie również czuje się nieswojo.
Sunny tęskni za swoim starszym bratem. Dale został wysłany do szkoły z internatem. Ale nawet kiedy Dale się pojawia, Sunny tęskni nadal. Bo jej brat bardzo się zmienił.
Szczęśliwie, Sunny może liczyć na wsparcie ze strony swojej najlepszej przyjaciółki oraz tajemniczego nowego sąsiada… NIE MOŻE I NIE CHCE pozwolić, żeby te wszystkie codzienne problemy ją przybiły! Wręcz przeciwnie, zamierza znowu chodzić z wysoko podniesioną głową!

Recenzja: 

Głowa do góry, Sunny! to komiks, który ogromnie mnie zaskoczył. Spodziewałam się zwyczajnej opowieści o dziewczynce, a otrzymałam niesamowicie prawdziwą i wzruszającą historię, w której bez wątpienia wiele osób znajdzie pociechę i rozgoni ciemne chmury. Dawno nie spotkałam się z tak mądrą i ciepłą serią, a drugi tom, Trzymaj się, Sunny! upewnił mnie w przekonaniu, że ta seria nie ma sobie równych! 

Sunny w tym tomie jest już w swoim domu. Spędza czas z przyjaciółką – m.in. razem przygotowują przebrania na Halloween i prezenty na święta dla najbliższych. Do domu obok wprowadza się również wspaniała nastolatka, która uczy Sunny żonglerki i rozjaśnia jej świat. Dziewczynkę odwiedza też ukochany dziadek i można by rzec, że wszystko jest w porządku, ale – niestety – jej brat, Dale, to ciemna plama, z którą nie potrafi sobie poradzić. Jednocześnie tęskni za bratem i nienawidzi tego, jaki się stał… 

- Tęsknię za nim! Ale nie za tym, jaki jest!

Na szczęście, wokół Sunny krąży wiele dobrych dusz. Dziewczynka ma także swoje pasje – komiksy oraz seriale. W telewizorze pojawia się również bioniczny człowiek i dziewczynka zaczyna wyobrażać sobie, że Dale zostaje naprawiony. I – choć mija naprawdę dużo czasu – zaczyna wskazywać na to, że jej brat naprawdę wraca do siebie. 


- Wiem, że trudno patrzeć, jak ktoś bliski się męczy. Chciałabyś mu jakoś pomóc. Ale nie wszystko da się naprawić.
- To co ja mogę zrobić?
- To, co teraz. Kochać go i trzymać za niego kciuki.

Trzymaj się, Sunny! to komiks przepełniony emocjami oraz mądrymi rozmowami. Nie można zapomnieć i o jego szacie graficznej, w której można się zakochać. Jest prosta, ale doskonale oddaje klimat i treść opowieści oraz to, co czują bohaterowie – widać to szczególnie w ich twarzach. Jestem absolutnie zakochana i w kolorystyce całości… po prostu jest magiczna! 

Dzieło Jennifer L. Holm i Matthewa Holm to doprawdy nietuzinkowy tytuł i jestem przekonana, że każde dziecko, nastolatek i dorosły się w nim zakocha. Tematy, które porusza są aktualne i mogą spotkać każdego z nas, uczy radzić sobie z emocjami oraz… rozmowy. Co więcej, część elementów w nim zawartych jest oparta na prawdziwych wydarzeniach w życiu autorów. To komiks dla każdego. Polecam z całego serducha!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz