piątek, 7 sierpnia 2020

Kotek i motylki (gra)

 Tytuł: Kotek i motylki

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Rok wydania: 2020

Liczba graczy: 2-6 

Wiek: 6-8 lat

Ocena: 8/10

Opis:

Podczas poszukiwań trop Gucia prowadzi was na łąkę. Nic dziwnego, że ciekawski i psotny kotek biega tu pośród traw, skoro dookoła lata tyle wspaniałych motyli, że sami nie możecie oderwać od nich wzroku. Jest ich tak dużo, że policzenie ich wszystkich wydaje się być niemożliwe. Kto z Was okaże się sprytniejszy i bardziej spostrzegawczy? Przekonajcie się!

„Kotek i motylki” to gra, która w zabawny i pełen emocji sposób wspomaga liczenie. Dodatkowo gracze muszą wykazać się spostrzegawczością i refleksem, aby w jak najkrótszym czasie wskazać żetony kwiatów z prawidłowym wynikiem.

Recenzja:

Różnego rodzaju gry to w naszym domu raczej nowość, bo córa dopiero wkracza w wiek i etap, kiedy zaczynają ją one interesować. Ostatnio spodobała jej się inna nowość od Zielonej Sowy - ta, w której karmi się urocze chomiczki. "Kotek i motylki" jeszcze trochę poczeka, jeśli chodzi o grę w oparciu o zasady zawarte w instrukcji, niemniej już teraz wzbudza zainteresowanie, bo na wieczku od pudełka namalowano przepiękne motyle oraz podano ich nazwy, co jest dużą zaletą, bo poznajemy różne gatunki.

"Kotek i motylki" to gra, w której dziecko musi wykazać się refleksem, ale także umiejętnością szybkiego analizowania i wykonywania prostych obliczeń matematycznych, bo gracze liczą motyle pojawiające się na odkrywanych kartach, a potem zaklepują żeton z wynikiem. Tylko dzięki prawidłowym obliczeniom mogą zdobyć kartę, a ich ilość w końcowym rozrachunku wyłoni zwycięzcę. 

Niejednokrotnie podkreślałam już tutaj, że lubię propozycje dla dzieci, które poza dobrą zabawą i wspólnie spędzonym czasem oferują bonus w postaci walorów edukacyjnych. Ta gra zdecydowanie spełnia ten postulat, bo poza refleksem i rozwijaniem umiejętności matematycznych poszerzamy także u dziecka wiedzę o świecie - w tematyce gatunków motyli. A to tematyka bardzo wdzięczna, piękna wizualnie i atrakcyjna dla młodego człowieka, bo taka, którą może przełożyć na własne obserwacje otaczającej rzeczywistości. Ten rodzaj wiedzy jest najlepiej przyswajany przez dzieci, bo odnosząc te informacje do tego, co widzą na łące czy podwórku, uczą się przez obserwację i doświadczanie.

W pudełku znajdziemy 50 kart Motyli, 5 kart Specjalnych, 18 żetonów Kwiatów, 10 żetonów Motyli, drewnianą figurkę kotka oraz instrukcję. Dodam jeszcze, że ta ostatnia jest dość długa, ale za to dokładnie tłumaczy zasady gry, wraz z jej trudniejszymi wariantami. I to też jest fajne, bo możemy dopasować poziom trudności do wieku i ilości graczy.

Polecam tę grę nieco starszym pociechom, producent sugeruje wiek 6+ i raczej się z tym zgadzam, choć można próbować także trochę wcześniej.

Grę zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Zielona Sowa. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz