czwartek, 6 maja 2021

Opracowanie zbiorowe - "Lokomotywy na tropie. Tomek i przyjaciele. Szukaj i znajdź" i "My Little Pony na tropie. Szukaj i znajdź"


Autor: opracowanie zbiorowe
Tytuły: Lokomotywy na tropie. Tomek i przyjaciele. Szukaj i znajdź; My Little Pony na tropie. Szukaj i znajdź
Wydawnictwo: HarperKids
Data wydania: 24.03.2021
Liczba stron: 24; 24
Wiek: 3-7 lat
Ocena: 9/10

Opis:
 
Lokomotywy na tropie. Tomek i przyjaciele. Szukaj i znajdź” i My Little Pony na tropie. Szukaj i znajdź” to zaproszenia do spędzenia miłych chwil z Tomkiem i innymi Naprawdę Użytecznymi Lokomotywami oraz w towarzystwie przyjaciółek z Ponyville. W książkach znajdziesz duże, kolorowe ilustracje z ulubionymi bohaterami. Można je oglądać bez końca, szukając zabawnych szczegółów i obiektów wskazanych w tekście. 

 Książki pozwalają wykształcić spostrzegawczość malucha, umiejętność liczenia na podstawowym poziomie, a także znajomość kolorów i kształtów.  
Obrazki zostały opracowane z uwzględnieniem możliwości percepcyjnych kilkulatka – z wyszukiwaniem na nich elementów poradzą sobie nawet bardzo młodzi czytelnicy! 

Recenzja:
 
Zazwyczaj każdą książkę czyta się tylko raz. A co powiecie na takie publikacje, które są wielokrotnego użytku i szybko nie znudzą się waszym pociechom? W dodatku ich zawartość zapewnia przyjemne ćwiczenia na spostrzegawczość, ale także wspiera rozwój wielu innych umiejętności, takich jak na przykład liczenie czy rozpoznawanie kolorów oraz kształtów. Oczywiście my takie opracowania lubimy najbardziej. I do nich bez wątpienia należą wszystkie tytułu z serii Na tropie. Szukaj i znajdź od wydawnictwa HarperKids. Gdzie tym razem zabiorą nasze pociechy Lokomotywy na tropie i koniki z My Little Pony? Oczywiście na fascynujące przygody w różne interesujące miejsca oraz do magicznej krainy na poszukiwania mnóstwa przedmiotów. Owe poszukiwania na pewno dostarczą im dużo pozytywnych wrażeń.

 
Mój młodszy syn, który niedługo skończyć trzy lata bardzo lubi nietypowe książki, takie, gdzie autorzy oprócz  opisywania ciekawych historii także zachęcają do różnego typu aktywności. Serial animowany Tomek i przyjaciele nie należy do jego ulubionych bajek, ale oczywiście rozpoznaje jego bohaterów. Mieliśmy już inne publikacje z tej serii i wtedy nam się one spodobały, więc i tym razem postanowiłam zamówić kolejną. Drugą z książek, a więc tę z bohaterami My Liitle Ponny przekazałam mojej sześcioletniej bratanicy, która jako dziewczynka uwielbia te słodkie kucyki. Rozpiętość wiekowa grupy odbiorców tych publikacji może być zatem dość duża. Możecie te książeczki podarować zarówno trzylatkom, jak i kilka lat starszym dzieciom, a i tak z pewnością każde z nich się z nich ucieszy, bowiem poza spotkaniem z ulubionymi bohaterami, oferują im także świetną zabawę. 
 
Pierwsza z recenzowanych książek, czyli Lokomotywy na tropie. Tomek i przyjaciele. Szukaj i znajdź będzie idealna dla wszystkich młodych chłopców, a zwłaszcza dla tych, których interesują pociągi. Tomek wraz z przyjaciółmi zabierze dzieci na stację kolejową, ale nie tylko. Jakie przygody ich jeszcze czekają? Odwiedzą wieś i potowarzyszą przy zbiorze dyń, wezmą udział w festynie w miasteczku, a także wybiorą się nad morze. To tylko kilka z atrakcji opisanych w tej książce. Czy waszym pociechom uda się znaleźć wszystkie wskazane na stronach przedmioty, rośliny i zwierzęta? Przy okazji poznają nowe słowa i dowiedzą się, jak wygląda peron oraz inne ciekawe miejsca, w których pojawią się lokomotywy.


 
Dla dziewczynek najlepszą propozycją z tej serii wydawniczej będzie My Little Pony na tropie. Szukaj i znajdź. Za jej sprawą wkroczą do świata przyjaciółek, gdzie nie zabraknie pozytywnych emocji. Wizyty w magicznych miejscach, takich jak Biblioteka Złotego Dębu na pewno je zachwycą. I chociaż przed nami jeszcze jest lato to przeniosą się na plażę oraz jeszcze dalej - w podróż do parku przedstawionym w jesiennym klimacie. Jak przebiega Święto Jabłka u kucyków? Czego mogą spodziewać się w chatce Fluttershy i kim on w ogóle jest? Z pewnością tak spodoba im się urok tych wszystkich miejsc, że zafascynowane poszukiwaniem różnorodnych rzeczy nie będą chciały rozstać się z książką, dopóki nie znajdą wszystkiego. Uśmiech i satysfakcja z ich odnalezienia okaże się wielka i bezcenna u każdego dziecka.Książki są wydane w nieco większym formacie niż A4. Mają miękkie okładki, chociaż jedna z książek które zamówiliśmy już wcześniej, a konkretnie ta o Bingu została wydana w twardej okładce z kartonowymi stronami. Nieco ubolewam nad tym, że wydawnictwo odeszło od kartonowej oprawy i takich samych kartek, gdyż taka publikacja jest nieco wygodniejsza w użytkowaniu z małym dzieckiem no i oczywiście bardziej wytrzymała. Niemniej jednak i z książkami z miękkimi okładkami oraz z papierowymi kartkami można spędzić wspaniałe chwile. Rysunki w nich są bardzo szczegółowe. Niekiedy trzeba się trochę wysilić, aby odnaleźć konkretne rzeczy i muszę przyznać, że dzieci nie mają tu zawsze łatwego zadania do wykonania. Jeśli natomiast już znajdą wszystko z poszczególnych stron, na ostatniej czekają ich dodatkowe zadania. Jedno jest pewne - te książki zapewniają dobrą zabawę i wprawiają w dobry nastrój poprzez, między innymi, dostarczenie ogromnej satysfakcji z poszukiwań zakończonych sukcesem.

 
Lokomotywy na tropie. Tomek i przyjaciele. Szukaj i znajdź i My Little Pony na tropie. Szukaj i znajdź to książki aktywnościowe, z którymi zabawa daje wiele korzyści dla rozwoju dzieci. Można je przeglądać godzinami i poszukiwać konkretnych przedmiotów, nie mając tego dość. Z pewnością wasze pociechy będą zadowolone z takiego prezentu i zechcą skompletować wszystkie tytuły z serii.
 
Książki zrecenzowałam dzięki uprzejmości wydawnictwa HarperKids.

2 komentarze:

  1. Bardzo mi się podoba to że mpzan je przeglądać wiele razy i że szybko nie zanudza się dziecku. Musimy wypróbować myślę że mimo to że synek nie przepada za Tomkiem to ta ksaizkeczka spodoba mu się i będzie świetnie się z nią, bawił szukając szczegółów

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdecydowanie przemawiają do mnie te pozycje, dla każdego coś miłego i ciekawego. Zarówno dziewczynki będą mogły rozwiązywać zadania z My Little pony jak i chłopcy z Lokomotywami na Tropie Tomek i przyjaciele takie zabawy uczą spostrzegawczości, bawią i uczą. Warto je zakupić dzieciom.

    OdpowiedzUsuń