środa, 21 kwietnia 2021

Lizzy Stewart - "W moim ogrodzie jest tygrys"

Autor: Lizzy Stewart
Tytuł: W moim ogrodzie jest tygrys
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 40
Wiek: 4-5
Ocena: 10/10

Opis:

Mała Natka bardzo się nudzi, więc babcia proponuje jej, aby wyszła do ogrodu i poszukała mieszkającego tam tygrysa. Natka uważa, że jest już za duża, by wierzyć w zmyślone historyjki! Wszyscy przecież wiedzą, że tygrysy żyją w dżungli, a nie w ogrodzie starszych pań.

Recenzja:

Natka jest u babci i mimo całego stosu książeczek i zabawek na dywanie nudzi się jak mops. Babcia wysyła ją więc do ogrodu w poszukiwaniu…. tygrysa! A do tego ważek wielkości ptaków, gderającego niedźwiedzia polarnego i natkożernych roślin.

Dziewczynka jest absolutnie przekonana, że niczego takiego naprawdę nie ma w babcinym ogrodzie. Jest już w końcu zdecydowanie zbyt duża, by dać się nabrać na tego rodzaju opowieści. Mimo to bierze pod pachę swoją pluszową żyrafkę i postanawia przejść się po ogródku. A tam czeka na nią sporo niesamowitości.

Choć mamy tu już nieco dłuższe partie tekstu, to wciąż książka, którą wrzucam do kategorii picturebooków, bo malarskie, przekolorowe ilustracje zdecydowanie wiodą tu prym zmieniając babciny ogródek w zdecydowanie magiczne miejsce.

Bosko ilustrowana, super sympatyczna i całkiem zabawna historyjka o czarodziejskiej mocy babcinych pomysłów i sile wyobraźni zdolnej przegonić największa nawet nudę. Z odrobinę filozoficznym sznytem, bo w końcu w jaki sposób ocenić, czy coś istnieje naprawdę, czy tylko na niby?

Dziecięca wiara w czary to temat, który odmieniany był w literaturze już chyba na wszystkie przypadki, a wciąż potrafi zachwycić.

„Jeśli we mnie uwierzysz, to sprawi, że stanę się prawdziwy”.

Recenzja powstała dzięki uprzejmości Wydawnictwa Zielona Sowa.

4 komentarze:

 1. Świetna książeczka. Ilustracje cudowne. I wspaniale ujęta wyobraźnia i pomysłowość cudownych babć ❤️

  OdpowiedzUsuń
 2. Prześliczna książeczka ❤️ temat wyobraźni dziecięcej jej wiary w magię wciąż zachwyca

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładna, kolorowa, sympatyczna książeczka. Niesamowicie jestem zachwycona pomysłem na książkę, dzieci bardzo lubią historyjki ze zwierzątkami. Takie magiczne miejsce w ogrodzie zdecydowanie gwarantuje wspaniałą przygodę. Dziękuję za recenzje z przyjemnością sięgnę po tą książkę dla moich dzieci i nie tylko.

  OdpowiedzUsuń
 4. Od razu wpada w oko ciekawymi ilustracjami i niebanalną historią. Kto by pomyśłał ile niesamowitych przygód można przeżyć jeśli tylko jesteśmy w stanie w nie uwierzyć! Super!

  OdpowiedzUsuń